Komunikat KS MZPN - Delegatura Ciechanów 01/04/2022

1. Komunikat MZPN dotyczący e-Delegacji

 

Szanowni Państwo,

W związku z przygotowaniem  kolejnych  wypłat w ramach e-delegacji Mazowieckiego ZPN przypominam zasady ich działania i rozliczeń.*WAŻNE: * *Proszę o uzupełnienie swoich danych teleadresowych i Urzędów Skarbowych. Spora grupa sędziów ograniczyła się tylko do podania konta bankowego lub ewentualnie Urzędu Skarbowego. Dane te są niezbędne do przygotowania prawidłowego PIT-11. Proszę o sprawdzenie danych osobowych , Urzędu Skarbowego i o poprawę ich wyłącznie w Extranecie.

 Żaden z pracowników MZPN nie ma dostępu do Waszych danych , musicie to zrobić we własnym zakresie. Deklaracje PIT będą generowane na podstawie danych z extranetu - jeśli są one niepełne , to takie będą widoczne na deklaracji. Nie będziemy poprawiać deklaracji. Wszystkie deklaracje zostaną Wam przesłane drogą mailową ( dostęp do nich będziecie mieli również za pomocą systemu e -deklaracje na stronie Ministerstwa za 2022 rok )  za 2022 rok .

Jeśli nie prowadzicie działalności gospodarczej to parametr rozliczenie ryczałtowe musi być zaznaczony - na koncie sędziego w extranecie. Bez zaznaczenia tego parametru wypłata delegacji nie będzie możliwa.
Zwracajcie też uwagę jaki numer konta podajecie do wypłaty - zdarzają się pomyłki i Wasze środki trafiają do obcych instytucji . W takich wypadkach nie jest możliwa wypłata delegacji przez MZPN do czasu zwrotu środków przez osobę/ firmę , która je otrzymała.

System e-delegacje bazuje wyłącznie na danych pobieranych z extranetu-
**UWAGA- nie pobieramy danych w czasie rzeczywistym, zmiany dokonywane przez Was nie są od razu widoczne w naszym systemie. Z reguły ściągamy dane raz w miesiącu  .* Nasi pracownicy nie dokonują żadnych zmian w danych , wypłacamy wszystkie delegacje na podstawie sprawozdań w Extranecie, które są wypełniane przez Was lub przez Waszych kolegów.


*Proszę zatwierdzać w Extranet obsadę  -dotyczy również asystentów ,W przypadku nie zatwierdzenia w danym miesiącu meczu ,nie będzie możliwa wypłata za dany mecz .

*WAŻNE:* Proszę w mailach dotyczących braku wypłaty rzetelnie opisać sytuację i ewentualnie własne błędy przy zatwierdzaniu delegacji. Im szybciej to zrobicie tym lepiej, bo to oznacza , że Wy i  Wasi koledzy otrzymają wypłaty w terminie. Każdy zapis w sprawozdaniach meczowych administrator jest w stanie zweryfikować łącznie z datą zmiany.


W rundzie wiosennej 2022   delegacje będą wypłacane do  10 kolejnego miesiąca - przesunięcie wypłaty delegacji wynika wyłącznie z błędów jakie pojawiają się w sprawozdaniach,bądż nie zatwierdzenie obsady , tak aby dać wszystkim czas na ich skorygowanie.

Wypłata następuje zazwyczaj za dany miesiąc do 10 każdego następnego miesiąca. 
*
**
  Adresy mailowe do kontaktu : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W mailu proszę podać imię , nazwisko , datę meczu i drużyny , na podstawie tych danych poinformujemy o przyczynie braku wypłaty ( najczęstsze Wasze błędy :  brak zaznaczenia rozliczenia ryczałtowego, brak sędziów asystentów w sprawozdaniu, błędna obsada, brak konta bankowego) oraz udzielimy informacji o przewidywanej wypłacie. Na wszystkie maile staramy się odpowiadać tak szybko jak to tylko możliwe . *WAŻNE! Zanim do nas napiszecie w sprawie braku wypłaty proszę dokładnie sprawdzić konto bankowe. Jeśli macie konto w innym banku niż PKO BP , proszę wziąć pod uwagę , że przelew wysłany np  w środę trafi do Was w czwartek.*


*BARDZO WAŻNE!  

W PRZYPADKU OTRZYMANIA NIENALEŻNEJ WPŁATY PROSZĘ JEJ NIE ZWRACAĆ NA NASZ KONTO TYLKO POINFORMOWAĆ NAS  MAILOWO , POTRĄCIMY NADPŁATĘ Z KOLEJNYCH WYPŁAT. SYSTEM NIE POZWALA NAM NA ROBIENIE KOREKT I  W TEN SPOSÓB POMOŻECIE NAM W NASZEJ PRACY.*

*WAŻNE: zasady wypłaty delegacji gdy drużyna wycofa się z rozgrywek.*

Przy wycofaniu drużyny z rozgrywek nie są widoczne sprawozdania w extranecie, pomimo tego że się odbyły. Nie mamy możliwości wtedy wypłaty delegacji z systemu e-delegacje.Jedyną formą wypłaty delegacji jest przesłanie ich w formie papierowej do biura MZPN. Delegacje dostarczane w takiej formie wypłacamy do 10 nastepnego miesiąca.

*WAŻNE:*
* Należności z tytułu wypłat są czasami mniejsze o 1 zł lub większe o 1 zł. Wynika to z zaokrągleń podatku. Nie zatrzymujemy tych kwot ,przekazujemy do Urzędu Skarbowego, całość będzie widoczna na rozliczeniu rocznym PIT-11. Proszę nie pisać maili w tej sprawie.*

*WAŻNE! **

NIE WSZYSTKIE KLUBY UCZESTNICZĄ W E-DELEGACJACH !( proszę weryfikować przed każdym meczem ) - w tym przypadku należy wypełnić delegację tuż po zawodach  w danym klubie i pobrać należności.

 

                                                                        Przewodniczący KS MZPN D. Ciechanów 

                                                                /-/ Dariusz Kownacki